Druga strona piękniej historii

Czy wszystko zawsze wydaje nam się takie jakie byśmy chcieli to widzieć?Czy wszystko zawsze wydaje nam się takie jakie byśmy chcieli to widzieć? Oczywiście, że nie. To w naszych głowach istnieje przekonanie o tym, że ktoś ma idealne życie. Widzimy kogoś, kto zarabia ogrom pieniędzy i jesteśmy pewni, że dany człowiek jest szczęśliwy niż można to sobie wyobrazić. Nikt jednak nie widzi, że w pracy siedzi od rana do wieczora a swoje dzieci widuje przy świątecznych okazjach, kiedy to podwoje firmy w końcu się zamykają. Gdzie tu można mówić o szczęściu? Należy uważnie oceniać to, co nam się wydaje. Idealnym przykładem tego jest wspaniała książka “Piękne zło” autorstwa Annie Ward (https://www.taniaksiazka.pl/piekne-zlo-annie-ward-p-1329030.html).

Idealna miłość

Autorka zabiera nas we wspaniałą podróż, której początek rozgrywa się w Wielkiej Brytanii. Gdzie poznaje się on i ona. On to Ian służący w brytyjskiej. Ona to Maddie. Ich znajomość rozpoczyna się idealny sposób – na przyjęciu. Maddie przyjechała do swojej przyjaciółki Jo w odwiedziny i w ten sposób poznała idealnie przystojnego faceta, który jak się okazało został jej mężem. Po szesnastu latach on i ona tworzą piękne małżeństwo. Przynajmniej tak postrzegają ich bliscy, znajomi, sąsiedzi, którzy widzą oddaną żonę,wiernego męża. Dopełnieniem tego sielskiego obrazku jest Charlie – synek tej pary, który jest oczkiem w głowie swoich rodziców. Tak, wydawać by się mogło, że wszystko jest bardzo piękne do momentu aż w wyniku wypadku Maddie rozpoczyna terapię, która zaczyna ujawniać… jej lęki odnoszące się do jej męża cierpiącego na zespół pourazowy. Jest to choroba dotykająca wielu żołnierzy, którzy po zejściu z frontu rozpoczynają normalne życie. To co wydawało się idealnie prowadzonym życiem na przedmieściach Kansas City nagle staje pod wielkim znakiem zapytania.

Zbrodnia doskonała

Na dodatek okazuje się, że małżeństwo już od wielu lat może “pochwalić” się bardzo burzliwą historią. Na terapii Maddie wspomina, że bardzo się boi – w szczególności o życie swojego synka Charliego. Dlaczego w to wszystko wmieszana jest jeszcze przyjaciółka Maddie – Jo, dzięki której to małżeństwo wynikło? Mamy okazje zapoznać się z historią małżeństwa Maddie i Iana, które rozgrywało się wcześniej na Bałkanach, w Anglii, w Iraku i na Manhattanie. W końcu w Kansas City wszystko wychodzi na jaw. W dniu, kiedy policja zjawia się na miejscu szokującej zbrodni z którą jeszcze nigdy nie mieli do czynienia. “Piękne zło” Annie Ward to idealne opowiedziana historia o tym, że to co nam się wydaje nie zawsze jest tak piękne jak mogłoby nam się wydawać. Warto czasem zastanowić się dwa razy zanim wydamy osąd, dzięki czemu dowiemy się kto tak naprawdę popełnił daną zbrodnię.

People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com