Spokój na ziemi

Każdy z nas marzy o chwili spokoju w ciągu całego dniaKażdy z nas marzy o chwili spokoju w ciągu całego dnia. Żyjemy w takich czasach, że bardzo ciężko odnaleźć nam taką chwilę, gdzie będziemy mogli tylko usiąść i nic więcej nie robić. Tak, każdy z nas ma obecnie tyle obowiązków do wypełnienia, że jedyny spokój osiągamy w momencie, kiedy kładziemy się wieczorem do łóżka spać. Niektórzy mają jednak to szczęście, że mają w swoim życiu takie miejsca, gdzie bez najmniejszych problemów osiągają życiowy spokój. Tak właśnie mają bohaterowie wspaniałej książki “Okno z widokiem” autorstwa Magdaleny Kordel (https://www.taniaksiazka.pl/okno-z-widokiem-magdalena-kordel-p-1332076.html).

Jedyne takie miejsce na ziemi

Autorka zabiera nas do miejsca, które właściwie mogłoby istnieć w dowolnym miejscu w Polsce. Oto główna bohaterka Róża, która jest wziętym archeologiem na jednej z uczelni. Jednak po aferze, która przypadła jej w udziale, na uczelni Róża postanawia na chwilę uciec od zgiełku wielkiego miasta i wyjechać do Malowniczem – miejsca, gdzie zawsze czuła się bardzo dobrze. Oto mamy malutką miejscowość można powiedzieć prawie zapomnianą przez zgiełk wielkiego miasta. Gdzie wszyscy doskonale znają się i zawsze bardzo mile witają się na ulicy. W tym to właśnie miasteczku Róża ma swoją ukochaną babcię do której zawsze wraca z wielką przyjemnością. I tym razem tak było, bowiem Róża miała nadzieje, że przy boku babci i w malowniczej okolicy odnajdzie spokój i uspokoi swoi emocje po przeżyciach na uczelni. Jednak jak się okazuje ktoś ma w planach zburzyć jej spokój, jej oazę na ziemi. Okazuje się, że pewien inwestor zainteresował się tutejszymi terenami i w pierwszej kolejności chce zburzyć kapliczkę św.Antoniego znajdującą się w miasteczku. A jest to właśnie ulubione miejsce Róży w tej okolicy.

Walka o swoje

Róża jest załamana takimi informacjami, ponieważ równa się to dla niej z tym, że jej raj na ziemi, gdzie zawsze wraca z wielką przyjemnością przestanie istnieć. Po chwilowym szoku Róża postanawia bronić tej ostoi spokoi. Nie ma zamiaru się poddać i wychodzi na przeciw inwestorowi, który również ma na celu zrealizowanie swoich planów. Kto wyra w tym sporze? Czy Róża okaże się na tyle waleczna, że będzie umiała poradzić sobie z tym gigantem? Kobieta będzie angażowała do walki każdą napotkaną osobę – łącznie ze swoją ukochaną babcią i jej niemężem. Jaki będzie tego skutek? Czy mieszkańcy Malowniczem zjednoczą się z wojowniczą Różą? A może chętnie przystaną na nowe zmiany, jakie oferuje im inwestor? “Okno z widokiem” Magdaleny Kordel to wspaniała powieść obyczajowa, która ma na celu ukojenie obyczajów. Pojawia się tutaj również motyw romansowy, który dla czytelników może okazać się wielkim zaskoczeniem.

Coffee obraz autorstwa freepik - www.freepik.com